Misją Centrum Kompetencji PUŁAWY jest dostarczanie dodatkowych wartości uczestnikom rynku rolnego.

Przedstawiciele Centrum Kompetencji PUŁAWY z wizytą w Etiopii

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejna duża polska firma, i potencjalny inwestor, pojawiła się w Etiopii. Budowa sektora nawozów i środków chemicznych na potrzeby rolnictwa stanowi jeden z priorytetów narodowego planu rozwoju naszego kraju i możecie liczyć Państwo na wsparcie ze strony kręgów rządowych w dalszej działalności w Etiopii powiedział Prezydent Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii, pan Mulatu Teshome w trakcie spotkania z przedstawicielami Centrum Kompetencji PUŁAWY i Grupy Azoty.

W dniach 24-27 marca br. dr Zenon Pokojski i prof. Janusz Igras wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami rządu Etiopii. W trakcie rozmów przedstawiciele Centrum Kompetencji PUŁAWY oraz Grupy Azoty zaprezentowali potencjał i kierunki rozwoju swoich firm oraz możliwe obszary współpracy z partnerami etiopskimi w zakresie rolnictwa i przemysłu nawozowego.

W trakcie wizyty delegacja pod kierownictwem dr Pokojskiego spotkała się z przedstawicielami rządu Etiopii, w tym z ministrami, szefami agencji rządowych w sektorze przemysłu chemicznego i rolniczego, kierownikami instytutów badawczych oraz kierownictwem największego przedsiębiorstwa państwowego METEC. Delegacja odwiedziła również miejsce budowy pierwszej etiopskiej fabryki nawozów w Yayo, w zachodniej części kraju.

Wizyta pozwoliła wstępnie zidentyfikować potencjalne obszary przyszłej współpracy w zakresie transferu nowoczesnych polskich technologii w dziedzinie produkcji i zastosowania nawozów w rolnictwie. Przedstawicele polskiej delegacji zaprosili etiopskich rozmówców do odwiedzenia Polski w celu podzielenia się rozwiązaniami również w zakresie doradztwa oraz dystrybucji nawozów.