Misją Centrum Kompetencji PUŁAWY jest dostarczanie dodatkowych wartości uczestnikom rynku rolnego.

25 lat firmy Osadkowski

– Jeśli prześledzimy ostatnie 25 lat polskiego rolnictwa to wyraźnie widać, że zaszły w nim kolosalne zmiany. Sektor rolny to dziś już ponad 13% polskiego eksportu. Obecnie przekracza 20 mld euro, podczas gdy w 2004 r. była to kwota 4 mld euro i stale rośnie.

To pokazuje jak ogromny jest ten postęp. – powiedział podczas panelu, który był jednym z najważniejszych punktów obchodów 25-lecia firmy Osadkowski S.A., dr Zenon Pokojski – wiceprezes zarządu Grupy Azoty Puławy oraz koordynator Centrum Kompetencji Puławy.

Ponad 3000 gości, w tym eksperci i przedstawiciele instytucji branży rolniczej, przedsiębiorcy rolni, klienci i partnerzy handlowi. Tak w dniu 25 czerwca 2015 roku firma Osadkowski S.A. świętowała jubileuszowe obchody 25 lat swojej działalności. Dziś marka Osadkowski jest jedną z bardziej rozpoznawalnych w zakresie dystrybucji środków ochrony roślin, maszyn rolniczych, a także środków do produkcji zwierzęcej.

– Producenci środków dla rolnictwa bardzo się zmienili. Chociażby Grupa Azoty, jest dziś zupełnie innym organizmem. Zmienia się polskie rolnictwo, zmieniamy się i my. Budujemy nową filozofię myślenia o polskim rolnictwie. Oprócz nawozów chcemy dostarczać również fachową wiedzę na temat ich aplikacji. Dzięki temu polski przedsiębiorca rolny zwraca się w kierunku rolnictwa zrównoważonego i precyzyjnego – to bardzo optymistyczne. – mówił dr Pokojski.

Na jubileuszowe obchody firma Osadkowski zaprosiła gości na teren swojego 800 -hektarowego Ośrodka Rekreacyjno – Szkoleniowego Jakubus w Jakubowicach. Podczas uroczystości, właściciele firmy, Beata i Władysław Osadkowscy, podziękowali i wręczyli nagrody szczególnie zasłużonym partnerom. W gronie wyróżnionych za rzetelną i merytoryczną współpracę oraz wsparcie finansowe wielu inicjatyw, znalazła się Grupa Azoty. Nagrodę w imieniu Grupy odebrał dr Zenon Pokojski.