Misją Centrum Kompetencji PUŁAWY jest dostarczanie dodatkowych wartości uczestnikom rynku rolnego.

Wyróżnienie na 10. edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazków „IWIS 2016”

Podczas 10. edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazków „IWIS 2016” w Warszawie zostało wyróżnione rozwiązanie opracowane w ramach projektu „Niskonakładowy i bezpieczny dla środowiska system nawożenia i siewu kukurydzy tzw. Azomais”. Projekt realizowany w ramach Centrum Kompetencji Puławy.

Nagrodę w kategorii Special Award SPWiR Best Domestic Invention otrzymał zespół w skład, którego wchodzą członkowie z takich jednostek jak: Przemysłowy Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa IUNG (PIB) w Puławach, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Instytut Nowych Syntez Chemicznych (INS) w Puławach oraz Grupa Azoty Puławy. Nagroda ta oraz platynowy medal zostały przyznane za wynalazek opracowany w ramach projektu Azomais tj. wieloczynnościowy agregat do pasowej uprawy gleby i niskonakładowego oraz bezpiecznego dla środowiska systemu nawożenia i siewu nasion na uprawach szerokorzędowych.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to jedyne w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Politechnika Warszawska. Medale Wystawy Wynalazków IWIS 2016 stanowią powszechnie rozpoznawane świadectwo wartości jednostki – wysokiej jakości jej wynalazków i technologii.